Fashion Finland
Kirjaudu MM-neuvontapalveluun
  • Fashion Finland
    • Mikä on Fashion Finland?
    • Jäsenpalvelut ja jäsenmaksut
    • Liity jäseneksi
    • Jäsenyritykset
    • Fashion Finlandin hallitus
    • Yhteystiedot
    • In English
    • På Svenska
  • Uutiset, trendit ja ilmiöt
    • Tästä puhutaan nyt
    • Yritykset ja ihmiset
    • Ilmiöt
    • Trendit
    • Menestystarinat
    • Fashion Finland
    • Blogit
    • Ilmoitukset ja yhteistyöt
    • Erikoiskaupan uutiset
    • News In English
  • Hankkeet, koulutukset ja tapahtumat
    • Messut, koulutukset ja tapahtumat
    • Suomalaisen muotikaupan päivä 12.9.2026
    • Muotikaupan muodonmuutos -neuvontapalvelu
  • Tietoa mainostajalle
  • Liity jäseneksi
  • Fashion Finland 6.3.2024

    Liity nyt Fashion Finlandin jäseneksi – jäsenetujemme lisäksi hyödyt myös kattojärjestömme palveluista, vaikuttamistyöstä ja verkostoista

  • Ilmiöt 25.3.2026

    ”Muotikaupasta käyty keskustelu on väärä” – tulevaisuustutkija nimeää kolme alaa mullistavaa muutosta

  • Tästä puhutaan nyt 3.6.2026

    Paimiossa pohditaan keinoja suomalaisen muotialan kasvuun – varaa paikkasi maksuttomaan ammattilaispäivään

  • Tästä puhutaan nyt 16.6.2026

    Verkkokauppoihin tulee pakollinen uusi peruuttamistoiminto – tätä se tarkoittaa käytännössä

  • Ilmoitukset ja yhteistyöt 2 kuukautta sitten

    Muotioikeuden asiantuntija: Kopiointiriidat ratkaistaan oikeusteitse, ei julkisessa keskustelussa

  • Ilmoitukset ja yhteistyöt 3 viikkoa sitten

    Muotiyrittäjä, onko aika uudistua? – Hae mukaan käytännönläheiseen koulutusohjelmaan

  • Fashion Finland 1 viikko sitten

    Fashion Finland kutsui yrittäjät keskustelemaan suomalaisesta muotikaupasta – tällaisia terveisiä he lähettivät päättäjille

  • Fashion Finland 4 viikkoa sitten

    Tervetuloa maksuttomaan muotialan ammattilaisten päivään – tällainen on I love me PROn ohjelma

Kaikki artikkelit

Etusivu Kaikki artikkelit
mies tarkastelee taulukkodiagrammia ipadilla
Trendit 14.5.2019

Tutkimus: Pk-yritysten digitaalisuus etenee jälleen suvantovaiheen jälkeen

marnin luova johtaja
Tästä puhutaan nyt 11.5.2019

Fashion Seminar 19 tuo muodin alan huippunimet Helsinkiin

samuji house erottajankadulla
Tästä puhutaan nyt 10.5.2019

Samuji ja Agency Leroy peruvat fuusionsa

nainen ompelee vaatetta ompelukoneella
Ilmiöt 10.5.2019

Muodin vastuullisuuslupaukset ovat valumassa viemäriin, varoittaa tuore Global Fashion Agenda -raportti

Sami Sykkö edustuskuvassa
Fashion Finland 9.5.2019

Sami Sykkö luotsaamaan uutta muotialan yhteisöä Fashion Finlandia

pukumies työpöytänsä ääressä
Yritykset ja ihmiset 8.5.2019

Kenelle myönnetään ensimmäinen Valtakunnallinen yksinyrittäjäpalkinto?

nainen kuuntelee seminaariluentoa
Trendit 7.5.2019

Kaupan liiton Vaatetuksen markkinat ja kuluttajan ostopolku -selvitys julkistetaan Muotikaupan monet kasvot -seminaarissa

fashion finland esittäytyy videolla
Fashion Finland 7.5.2019

FaFin hallituksen puheenjohtaja Andreas Ögård ja uusi päätoimittaja Sami Sykkö esittäytyvät

Fashion Finland 7.5.2019

Muotikaupan Liitto on nyt Fashion Finland

nainen ostoksilla kivijalkamyymälässä
Trendit 18.4.2019

Myymälässä luot kokemuksia ja muistijälkiä, jotka vahvistavat asiakkaasi uskollisuutta myös verkkokaupassa

malli kävelee runwaylla aallon näytöksessä
Menestystarinat 17.4.2019

Suomalainen designer-brändi AALTO menestyy ulkomailla – ”Pitää olla vahva näkemys, mutta huomioida myös hetki ja realiteetit”

työvaatteita henkilökunnan päällä
Trendit 16.4.2019

Ekologinen työvaate voi olla keino saavuttaa parhaat työntekijät

« Edellinen 1 … 85 86 87 88 Seuraava »
Fashion Finland logo

Yhteystiedot

Fashion Finland
Eteläranta 10
00130 Helsinki

Yleiset tiedustelut ja info:
fafi@fafi.fi

Fashion Finland

  • Etusivu
  • Mikä on Fashion Finland?
  • Jäsenpalvelut ja jäsenmaksut
  • Liity jäseneksi
  • Jäsenyritykset
  • Fashion Finlandin hallitus
  • Yhteystiedot
  • Anna uutisvinkki
  • Tietosuojaseloste
  • Yhdistyksen säännöt
  • In English
  • På Svenska

Kategoriat

  • Tästä puhutaan nyt
  • Yritykset ja ihmiset
  • Ilmiöt
  • Trendit
  • Menestystarinat
  • Fashion Finland
  • Blogit
  • Ilmoitukset ja yhteistyöt
  • Erikoiskaupan uutiset
  • Tietoa mainostajalle

Seuraa meitä

Tilaa uutiskirje

Pysy ajantasalla kiinnostavimmista muodin trendeistä, ilmiöistä ja ihmisistä.

© 2026 Fashion Finland. Made with ❤ by Web-veistämö | Tietosuojaseloste